Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 1 users logged in  Artists zone

  C-qnz

  Všetko sa začalo okolo roku 1994, v dobe keď sa bpm pohybovalo okolo hodnoty 180, resp. sa do popredia dostávali klasiky ako The Prodigy etc. Niekedy vtedy sa producent/dj C-qnz, vlastným menom Andrej Bajdich, dostal k elektronickej hudbe.

  O produkciu sa začal, ale zaujímať zhruba pred 11 rokmi, kedy začínal s tvorbou trackov na, pre neho (a určite aj pre ostatných, ktorí ho používali) „the legendary soundmachine :)“ – Fasttracker. Aj keď čas, strávený nad robením jedného tracku bol brutálne dlhý, určite to stálo za to. Jeho najväčšou inšpiráciou, resp.producentmi, ktorými bol ovplyvnený, boli legendárny Xplizit, kt. robili, na tú dobu, neuveriteľné veci na trackeroch. Počas týchto rokov vyskúšal od ravu, gabba cez techno a electro, produkciu skoro všetkých elektronických štýlov a prešiel od produkcie z menej profesionálnych aplikácií ako napr. Fasttracker, MadTracker, Fruityloops až po produkciu na súčasných „soundmachines“ ako je Propellerhead Reason alebo Steinberg CuBase.

  Asi od roku 2002, sa na koniec začal naplno venovať tvorbe zlomených beatov. Od roku 2004 sa začal zaujímať aj o djing a vlastne od vtedy, spolu s kolegom Reorderom (s ktorým už dlhšie riešil aj produkciu), začal ako Riceandchicken (C-qnz feat. Reoreder) „točiť placky“ v kluboch a aj nejakú tú organizáciu vlastných axns. V tej dobe spolu založili aj multistylovú stránku (booking) - www.raccrew.sk. V súčasnosti sa každí vybrali vlastnou cestou a robia produkciu a djing opäť každý sám.

  V setoch sa snaží dostať niekde na úroveň vyváženého mixu rýchlejších a temnejších „broken beats“, ktoré sú dopĺňané trackmi s jeho vlastnej produkcie, premiešanými napr. aj s ragga junglom. Tak z jeho trackov, ako aj zo setov je asi zrejmé, že preferuje skôr nejaké tie „škatuľky“ ako techstep a darkstep alebo ragga jungle (asi to bude background niekde v začiatku jeho tvorby – rave, hc, gabba, jungle), ale doma alebo na party si určite pustí aj nejakého High Contrasta resp. Logisticsa a podobné „tekutiny“;).

  Za ten krátky čas, ktorý sa pohybuje za gramcami, si zahral napr. na Phreak Da Sound , Bukkake, Spiral a s takým v poho ľuďmi ako sú napr. Soundphreakers, Kubo, Larry, Forte etc..

  Nedávno (04/2009) mu vyšiel prvý release na americkom labeli TECHNORGANIC RECORDINGS, ktorý obsahuje 2 jeho tracky - Alpha & Omega a Alien Prayer. Tento release sa dá checknúť na beatporte na nasledovnom liknu:

   C-qnz: Alpha & Omega / Alien Prayer (TECODD0026)

  More nfo at: www.c-qnz.sk ;)

  Currently 0.0 out of 10 stars, 0 votes

  Future events

  C-qnz will play at 0 parties and has played 1 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • masterm

   masterm | Subject: gca | Thu, Oct 1st 2009, 10:19
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist